Kampanya_sayfası_COG

'16 - '17 MARATON KAMPANYASI

Koşmanın ya da yürümenin sadece sağlık için mi önemli olduğunu düşünenlerdensin?

Adım Adım oluşumunun desteği ile gerçekleştirilen yardımseverlik koşuları Sivil Toplum Kuruluşları için önemli bir kaynak imkanı sağlıyor. AÇEV olarak 2013’ten bugüne gönüllü koşucularımız sayesinde projelerimize önemli bir destek sağladık.

13 Mayıs Bozcaada Maratonu’nda adımlarımızı “Okuyan Bir Gelecek” için atıyoruz. Amacımız 55 çocuğun daha programdan faydalanmasını sağlayabilmek!

Okuyan Bir Gelecek Projesi sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan 5 ile 10 yaş arası çocuklara okuma sevgisi ve alışkanlığı kazandırarak okul başarısına katkıda bulunmak için tasarlandı. Program bir taraftan çocukların okuma-anlama becerilerini ve alışkanlıklarını geliştirmeyi, diğer taraftan projenin sürdürülebilir olmasını desteklemek için ebeveyn ve eğitimcilere okumanın önemi konusunda farkındalık kazandırmayı hedefliyor.

Çocukların kendini daha iyi ifade edebilen, olumlu iletişim becerilerine sahip, şiddete daha az başvuran, eleştirel, sorgulayıcı ve yaratıcı bireyler olabilmeleri için, erken yaşlarda okuma alışkanlığı kazanmalarını amaçlayan Okuyan Bir Gelecek Projesi ve Erken Okuryazarlık hakkında daha fazla bilgi almak için TIKLA.

Haydi sen de bize destek ol, “Okuyan Bir Gelecek” için birlikte adım atalım!

“Okuyan Bir Gelecek, Adımlarınızla Gelecek” kampanyası ile yaratılacak kaynakla hedeflenenler:

  • Toplam 1.400 çocuk* için 6+1 haftalık okuma programı
  • 25 okula kurulacak AÇEV kütüphaneleri
  • Aile ve öğretmen eğitimleri

*Bir çocuğun bu projeden faydalanabilmesi için 180 TL gerekiyor ve bu ancak senin adımlarınla veya bağışlarınla mümkün!

Detaylı Sunum İçin TIKLA!

cog_fact-1
cog_fact-1
cog_fact-2
  • 9 Mayıs 2017’ye kadar Maratona Kayıt Ol!
  • Adım Adım yardımseverlik platformu İPK’ya Kayıt Ol! 
  • İPK üzerinden kampanyanı oluştur!
  • Takım Ruhunu Yakala – Antrenmanlara Başla! Daha önce hiç koşmayanlar için “Çaylaklar” antrenmanlarına katılım için programa göz at.
  • Bize mail at, koşucu kitini gönderelim. adimadim@acev.org
  • 13 Mayıs’ta yarışa katıl, desteğinle güçlenelim!

3 temel iletişim yöntemi

1.Kişisel E-Mail Gönder: Çevrene göndereceğin tanıtım maillerinin okunacağına emin olabilirsin. Tek yapman gereken, istediğin kişilerin e-mail ve isim bilgilerini derlediğin bir liste oluşturmak. En az 100 kişilik bir liste oluşturmayı hedefleyerek desteğini katlayabilirsin.

İlk mail: 1 Mayıs itibariyle ilk mailini atarak kampanya tanıtımına başlayabilirsin. Senin için hazırladığımız örnek bağış mektuplarına buradan ulaşabilirsin.

Hatırlatma Maili: Maraton sonrası tekrar bir hatırlatma maili göndermen bağışların ikiye katlanması için en doğru zaman. 15 Mayıs haftası günde 1 saatini bize ayırmaya ne dersin?

Son Mail: 22 Mayıs haftası kampanya halen devam ediyor olacak. Bu hafta boyunca sana geri dönüş yapmayan tanıdıklarına son bir hatırlatma yaparak cevap vermeyi unutan kişilerin dikkatini çekebilirsin.

2. Sosyal Medya Paylaşımları: Bir kampanyanın yüksek sayıda kişiye ulaşabilmesi için sosyal medya olmazsa olmaz. Kampanya görselleri, videolar, etkinlik görsellerini çevrenle paylaş konuya olan farkındalığı arttırmamıza destek ol. Paylaşımlarında #okuyanbirgelecek hashtagini kullanmayı unutma 🙂

3. Yüz Yüze Bilgilendir: Sosyal ve iş yaşamında kampanyayı gündeme getirebileceğin fırsatları değerlendirerek heyecanını paylaşabilir, destek isteyebilirsin.

Habersiz Kalma!

Paylaşımlarda kullanmayı unutma! #okuyanbirgelecek

Soruların için bizimle iletişime geç:

Yardımseverlik koşusu yapmıyorum başka nasıl destek olabilirim?

1- 28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen kampanyamıza fon sağlamak için yardımseverlik koşucusu olmanız ya da bir koşucu tanıdığınızın olmasına gerek yok!

Aşağıdaki link üzerinden AÇEV genel profilinden Okuyan Bir Gelecek projesine online bağış yapabilirsin.

EFT/ Havale için; 

Açıklama kısmına “AÇEV Koşucusu – CC12317” eklemenizi rica ederiz.

Fibabanka A.Ş. – Şişli Şubesi – TR690010300000000006631751

footer_COG