Kampanya_sayfası_COG

'17- '18 MARATON KAMPANYASI

Sağlığın için koşarken aynı zamanda iyilik yapmaya var mısın?

Adım Adım oluşumunun desteği ile gerçekleştirilen yardımseverlik koşuları Sivil Toplum Kuruluşları için önemli bir kaynak imkanı sağlıyor. AÇEV olarak 2013’ten bugüne gönüllü koşucularımız sayesinde projelerimize önemli bir destek sağladık.

12 Kasım İstanbul Maratonu’nda adımlarımızı “İlk İş Babalık” için atıyoruz. Amacımız 480 babanın daha programdan faydalanmasını sağlayabilmek!

Baba Destek Programı ile 21 yıldır, 55 ilde çocuklarının gelişimine destek olmak isteyen 60 bin babaya ulaşarak babaların,

 • Çocuklarının farklı gelişim alanlarını (zihinsel, fizksel, sosyal ve duygusal) nasıl destekleyecekleri konusunda bilgi seviyelierini anlamlı şekilde artmasına,
 • Öfkelendikleri zaman başvurdukları olumsuz davranış ve tutumlarının azalmasına, çocuklarına eşit fırsat ve ilgi sağlamasına,
 • Cinsiyet eşitliği konusunda fikir ve davranışlarını olumlu yönde etkilenmesine
 • Ve eşleri ile olan ilişkilerine de olumlu etkiler sağlanmasına destek olduk.
Kampanya_sayfası_COG

Hedefimiz sizlerin de desteği ile daha çok babaya ulaşarak “ilgili babalığı” yaygınlaştırmak…

Haydi sen de bize destek ol, “İlk İş Babalık” için birlikte adım atalım!

İlk İş Babalık” kampanyası ile yaratılacak kaynakla hedeflenen:

 • Toplam 480 BABA’ya* 10/13 haftalık Baba Destek Eğitimi vermek
 • Türkiye’de her evde, işte, okulda, mahallede, ilk iş babalık diyerek İlgili Babalık’a dikkate çekerek farkındalık yaratmak.

*Bir babanın bu projeden faydalanabilmesi için 260 TL gerekiyor ve bu ancak senin adımlarınla veya bağışlarınla mümkün!

Detaylı Sunum İçin TIKLA!

cog_fact-1
cog_fact-1
cog_fact-2
 • 30 Eylül 2017’ye kadar Maratona Kayıt Ol!
 • Adım Adım yardımseverlik platformu İPK’ya Kayıt Ol! 
 • İPK üzerinden kampanyanı oluştur!
 • Takım Ruhunu Yakala – Antrenmanlara Başla! Daha önce hiç koşmayanlar için “Çaylaklar” antrenmanlarına katılım için programa göz at.
 • Bize mail at, koşucu kitini gönderelim. adimadim@acev.org
 • 12 Kasım’da yarışa katıl, desteğinle güçlenelim!

3 temel iletişim yöntemi

1.Kişisel E-Mail Gönder: Çevrene göndereceğin tanıtım maillerinin okunacağına emin olabilirsin. Tek yapman gereken, istediğin kişilerin e-mail ve isim bilgilerini derlediğin bir liste oluşturmak. En az 100 kişilik bir liste oluşturmayı hedefleyerek desteğini katlayabilirsin.

İlk mail: 30 Ekim itibariyle ilk mailini atarak kampanya tanıtımına başlayabilirsin. Senin için hazırladığımız örnek bağış mektuplarına buradan ulaşabilirsin.

Hatırlatma Maili: Maraton sonrası tekrar bir hatırlatma maili göndermen bağışların ikiye katlanması için en doğru zaman. 12 Kasım haftası günde 1 saatini bize ayırmaya ne dersin?

Son Mail: 20 Kasım haftası kampanya halen devam ediyor olacak. Bu hafta boyunca sana geri dönüş yapmayan tanıdıklarına son bir hatırlatma yaparak cevap vermeyi unutan kişilerin dikkatini çekebilirsin.

2. Sosyal Medya Paylaşımları: Bir kampanyanın yüksek sayıda kişiye ulaşabilmesi için sosyal medya olmazsa olmaz. Kampanya görselleri, videolar, etkinlik görsellerini çevrenle paylaş konuya olan farkındalığı arttırmamıza destek ol. Paylaşımlarında #ilkişbabalık hashtagini kullanmayı unutma 🙂

3. Yüz Yüze Bilgilendir: Sosyal ve iş yaşamında kampanyayı gündeme getirebileceğin fırsatları değerlendirerek heyecanını paylaşabilir, destek isteyebilirsin.

Habersiz Kalma!

Paylaşımlarda kullanmayı unutma! #okuyanbirgelecek

Soruların için bizimle iletişime geç:

Yardımseverlik koşusu yapmıyorum başka nasıl destek olabilirim?

1- 28 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen kampanyamıza fon sağlamak için yardımseverlik koşucusu olmanız ya da bir koşucu tanıdığınızın olmasına gerek yok!

Aşağıdaki link üzerinden AÇEV genel profilinden Okuyan Bir Gelecek projesine online bağış yapabilirsin.

EFT/ Havale için; 

Açıklama kısmına “AÇEV Koşucusu – CC12317” eklemenizi rica ederiz.

Fibabanka A.Ş. – Şişli Şubesi – TR690010300000000006631751

footer_COG